АНАЛІЗ МОЖЛИВОСТІ ЗМЕНШЕННЯ ВИТРАТ НА ІТП ГУРТОЖИТКУ №4 НУ «ЗАПОРІЗЬКА ПОЛІТЕХНІКА» В МІСТІ ЗАПОРІЖЖЯ
DOI:
https://doi.org/10.31713/budres.v0i42.032Анотація
Питання енергозбереження в житловому фонді - найбільш актуальне, оскільки стосується буквально всіх і кожного. Житловий фонд – це майже 80% усіх будівель та споруд, і енергоспоживання житлових будівель – це 23% первинної енергії, що споживається в країні. У багатьох випадках можливо уникнути схеми теплопостачання через ЦТП до прямого включення будівель до теплових трас через ІТП. При цьому квартальні теплові мережі будуть більше не потрібні, що забезпечить допоміжну теплоекономію і грошових витрат.
Вимоги, що висуваються на сьогоднішній день до якості та енергоефективності об'єктів житлового та соціально-побутового значення, диктують необхідність включення до складу проекту сучасних підходів до контролю та управління інженерними мережами.
Основними ознаками інженерних систем є максимальна автоматизація процесу, можливість віддаленого контролю та відповідно ефективне енергозбереження.
В Україні актуальними питаннями залишаються зменшення використання енергоресурсів, які доводиться постачати та закуповувати з інших країн, збільшення енергоефективності будівництва, зменшення викидів вуглекислого газу та ефективного використання теплоти у існуючих будинках, особливо старої забудови. Саме останній проблемі присвячено ця стаття. Одним із шляхів її вирішення є впровадження автоматизованих індивідуальних теплових пунктів для ефективного регулювання теплоспоживання будинку [1]. Метою даної роботи є теоретичні дослідження особливостей експлуатації ІТП для ефективного регулювання теплоспоживання гуртожитку.